Star TV Yalı Çapkını oyuncuları ve karakterleri!

Yapımcılığında OGM Pictures, direktörlüğünde Burcu Alptekin’in olduğu dizisinin oyuncu takımı Çetin Tekindor, Afra Saraçoğlu, Mert Ramazan Demir, Şerif Sezer, Beril Pozam, Gülçin Santırcıoğlu, Emre Altuğ, Beğenilen Kansu, Doğukan Polat, Öznur Serçeler, İrem Altuğ, Diren Polatoğulları, Sezin Bozacı ve Hülya Duyar’dan oluşuyor.

Yalı Çapkını dizisi yarın akşam saat 20:00’da Star TV ekranlarında!

YALI ÇAPKINI OYUNCULARI VE KARAKTERLERİ

SEYRAN – AFRA SARAÇOĞLU

Kazım ve Esme’nin en küçük kızıdır. Ablası üzere o da Antep’in öne çıkan genç kızlarından. En az ablası kadar hoş ve eğitimli. Okumayı ve kendi ayakları üzerinde durmayı hayal eder. Gerektiğinde sonlanabilen, sevecen bir kızdır. İnatçılığı ve kararlılığı nedeniyle, hayatının denetimini ele geçirmek için savaşmaktan asla vazgeçmez.

FERİT – MERT RAMAZAN DEMİR

Orhan ve Gülgün’ün küçük oğulları Halis Ağa’nın torunu. Ferit şeker hastası. Hastalığı ve konutun en küçük oğlu olması nedeniyle çocukluğundan çok şımarıktı ve dileklerinin birçok olumlu karşılandı. Üniversitede yurtdışında okuduğu için aile kurallarını aşılamakta pek düzgün değildi. Güzel, uysal, çılgın, eğlenceli ve çapkındır ancak hiç aşık olmamıştır.

HALİS AĞA – ÇETİN TEKİNDOR

Korhan ailesinin reisi. Ferit’in dedesi. Memleketin en sadık beyefendilerinden biri olmasına karşın, yaşlılığın zaafları nedeniyle emekliye ayrılarak işi oğlu Orhan’a devretti. Fakat yeniden de tüm değerli kararları Halis Ağa verir. Otoriter, baskın, katı bir adamdır. Odasındaki takıları işlemeye çalışarak bedenine meydan okuduğunda; Tuttuğu günlükler aracılığıyla içinden geçtiği iç hesapları gözler önüne seriyor.

HATTUÇ – ŞERİF SEZER

Kazım’ın halası. Eşme, Suna ve Seyran da teyzesini arar. Otoriter, sert bir bayandır. O vakitler Antep’in kızlarından biri olmasına karşın, babası hiç kimseyle evlenmedi. Babası ölünceye kadar ruhsal ve fizikî şiddet görmüş ve bu şiddeti kendisine aşılamıştır. Bu nedenle Kazım’ın kızlarına karşı sert halini desteklemektedir.

SUNA – BERİL POZAM

Kazım ve Esme’nin büyük kızı. Antep’in genç kızlarından biridir. Etrafa nazaran hem daha eğitimli hem de daha hoş. Hayali keyifli bir yuva kurmak ve yaşadığı konaktan kaçmaktır. Ablasını ve annesini çok seviyor. İkisi için de her şeyi yapmaya hazır.

İFAKAT – GÜLÇİN SANTIRCIOĞLU

Korhan ailesinin dul yaşlı gelini. Halis Ağa’nın müsaadesiyle çok genç yaşta köşke gelin olarak geldi. 20 yaşında hem eşini hem de doğmamış çocuğunu trafik kazasında kaybetti. Üstüne üstlük kayınvalidenin yüreği bu olaylara dayanamadı ve aile birbiri arkasına acı verici kayıplar yaşadı. Halis Ağa, oğlunun sırdaşı olarak gördüğü İfakat’ın yaralarını güzelleştirdi ve onu hanım olarak atadı. İfakat, ailenin çıkarlarını her şeyin ve herkesin üzerinde görür. Korhan soyadını zedelememek için rastgele bir kısıtlamaları yoktur.

ORHAN – EMRE ALTUĞ

Halis Ağa’nın oğlu. Ferit ve Fuat’ın babası. Orhan başarılı bir iş adamıdır fakat Halis Ağa’nın yetenekleri gözden kaçmamıştır. Bu nedenle işinde ne kadar başarılı olursa olsun babasını şad edemedi. Oğullarına aldığından daha fazla özgürlük tanısa da tek isteği Halis Ağa’ya boyun eğmemeleridir. Gülgün ile babasının isteği üzerine onun bilgisi dışında evlendi. Karısı için hissettiği duygu aşk değil, aşk ve kabuldü. Merhametli, anlayışlı ve ruhsal olarak yalnız bir adamdır.

GÜLGÜN – BEĞENİLEN KANSU

Orhan’ın eşi, Ferit ve Fuat’ın annesi. Orta sınıf bir ailede doğdu. Halis Ağa, üniversitede mimarlık okurken Orhan’ın haberi olmadan evlenmeyi kabul etti ve Orhan’ın onayıyla oğlunu okuldan attı. Vakitle kendini çok geliştirdi ve ailenin gösteri gelini rolünü üstlendi. Gülgün, olaylarla yüzleşmekten kaçınan ve olayları görmezden gelerek hayatına devam edebilen bir bayandır.

ABİDİN – ERSİN ARICI

Ferit’in müdafaası ve sürücüsüdür. Lakin ortalarında daha çok abi-kardeş münasebeti vardır. Çocukken babası öldü ve annesi yine evlendi. Üvey babasının onaylamaması sonucunda genç yaşta okulu bırakıp İstanbul’a gelerek birden fazla anlamsız birçok işte çalıştı. Yıllarca süren büyümenin akabinde, talih yapıtı bir gece Orhan’ın canını bağışlar ve o güne kadar malikanede çalışır. Annesinin bağı nedeniyle bayanlardan şüpheleniyor.

FUAT – DOĞUKAN POLAT

Evin en büyük oğlu ve Ferit’in kardeşidir. Sorumluluk sahibi, çalışkan bir insandır. Ferit’in bilakis asla yolundan ayrılmamış ve onun beklentilerini karşılamak için çok çalışmıştır. Her vakit kendi istek ve dileklerini art plana koyar. Kocası Asuman’la anlaştıkları üzere tanışsalar da aşık olur ve evlenirler. Nitekim baba olmak istiyor ancak şimdi çocuğu yok.

ASUMAN – ÖZNUR SERÇELER

Fuat’ın eşidir. Saygın bir ailenin kızıdır. Kibar ve duygusal bir bayandır. Dış ticaret diploması var fakat hiç çalışmadı. Fuat ile bir düzenleme olarak başlayan bağı, aşk evliliğine dönüştü. Evliliklerindeki tek sorun Asuman’ın şimdi çocuk sahibi olamamasıdır. Bu Asuman için çok değerli bir bahis olmasa da etrafındakilerin halleri nedeniyle giderek yalnızlaşmaya başlamıştır.

SULTAN – İREM ALTUĞ

Ev hizmetlilerinden biridir. Fırat ve Dicle’nin annesi İbrahim’in eşi. Cazip ve şehvetli bir bayandır. Lise öğrencisidir. O âlâ bir sevgi dolu annedir. Çocuklarının yahut ailelerinin tehlikede olduğunu hissettiklerinde yapabileceklerinin hududu yoktur. İnsanları manipüle etmekte çok uygundur.

ŞEFİKA – HÜLYA DUYAR

Evin aşçısıdır. Kocası genç yaşta öldü ve bir daha evlenmedi. Çocuğu yok. Bu nedenle malikanenin birçok sırrını biliyor lakin saklıyor. Herkes tarafından sevilen, kibar, sevinçli bir bayandır.

KAZIM – DİREN POLATOĞULLARI

Seyran ve Suna’nın babası, Eşme’nin kocası. Antep’in en tanınan isimlerinden biridir. Fakat konutta hem karısına hem de kızlarına zihinsel şiddet uyguluyor. Kazım, karısı Esme’ye birinci görüşte aşık oldu. Fakat evlendikten sonra karısını bilgisiz, kaba ve kaba buldu ve karısını onunla uzlaştıramadı. Karısını bu yüzden sevdiği ve ona makus davrandığı için kendine bile kızdı. Bu nedenle kızlarının eğitimi için çok para harcadı. Kızını geleceğinin garantisi olarak görüyor.

ESME – SEZİN BOZACI

Ev Hanımı. Suna ve Seyran’ın annesi, Kazım’ın eşi. Fakir bir ailede büyüdü. O eğitimsiz. Düğünde fikri bile sorulmadı. Evlendikten sonra kocası Kazım, bilgisiz olduğu için onu ağırlayamadı ve onu konutta hizmetçi yaptı. Esme ise onları tuhaf bulmayan ve hayatın doğal akışı olarak gören bir bayandır. Esme’nin tek gayesi kızlarının âlâ bir halde evlenmeleri ve keyifli olmalarıdır.

LATIF – YİĞİT TUNCAY

Halis Ağa’ya hizmet vermektedir ve sitenin öbür çalışanlarından sorumludur. Köşkte tıpkı şekilde giyinse de şık ve dikkatli giyinmeyi seven bir adamdır. O gidince başka hizmetçiler onun zarafetini kıskanırlar. O tatlı sert bir adam. Otoritesini bağırarak değil, bakarak gösterir. Halis Ağa’ya derinden bağlıdır lakin Halis Ağa’nın hastalanmaması ve mutsuz olmaması için ondan çok değerli sırlar saklamıştır.

PELİN- BUSE KAHRAMAN

Ferit’in kız arkadaşıdır. Hoş sanatlar seramik kısmında okuyor ve ailesinden başka yaşıyor. Ferit’in vakit zaman diğer kızlarla birlikte olduğunu biliyor lakin umurunda değil. Zira bir eşek latifesi yaparsa Ferit’in onu terk edeceğini düşünür. Ferit’e olan aşkı ile gururu ortasında çelişkiye düşer.

İBRAHİM – CANSU FIRINCI

Halis Ağa’nın sürücüsüdür. Sultan’ın eşi Dicle ve Fırat’ın babasıdır. Karısına adanmıştır. Güzel niyetli, sevecen, güzel bir sohbetçidir. Kalp kırmaktan korkar. Halis Ağa emekli olunca o da ufak tefek işler yapmaya başlar. Zenginlik hayal eder ve bunu başarmak için risk almaktan çekinmez.

DİCLE – SELEN ÖZBAYRAK

Evin hizmetçilerindendir. İbrahim ve Sultan’ın kızıdır. Açık lisede okuyor. Çok başarılı bir öğrenci değildir ve hayatını sevmez. Kıskanç bir tarafı var.

YUSUF – UMUT GEZER

Seyran’ın liseden sınıf arkadaşı. Ortalarında çocuklukta başlayan çekim vakitle büyümüş ve sevgili olmuşlardır. Küçük yaşta babasını kaybeden Yusuf, çocukluğundan beri annesinin geçimini sağlamak için çalışmak zorunda kalmıştır. Yusuf’un gerçeği Seyran’ın hayalleriyle çarpışır.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.