Samsung’dan Sağlamlık Odaklı Tablet: Galaxy Tab Active4 Pro

Samsung’un tanıttığı yeni Galaxy Tab Active4 Pro, en zorlu çalışma ortamlarına ayak uydurabilecek sağlamlığa sahip olmasının yanı sıra, 10,2 mm kalınlığı, 674 gram ağırlığı, ince ve hafif çerçevesiyle dikkatleri üzerine çekiyor. Galaxy Tab Active4 Pro, aynı zamanda satış veya saha görevleri gibi ofis dışı kullanımlar için de kolay taşınabilirlik sunuyor.

Corning® Gorilla® Glass 5 kaplamalı Galaxy Tab Active4 Pro, çizilmelere ve hasarlara karşı dayanıklılık özelliğine sahip, güçlendirilmiş camların da ötesinde bir performans sergiliyor. Cihaz aynı zamanda, tek başına 1 metreye, kutu içeriğinde bulunan koruyucu kapakla birlikte 1,2 metreye kadar yüksekten düşmelere karşı dayanıklı. Galaxy Tab Active4 Pro ayrıca, entegre S Pen ile toza ve suya karşı IP68 dayanıklılık derecesine sahip. Cihazın aşırı yüksek, sıcak ve nemli ortamlarda dayanıklılığını sağlayan MIL-STD-810H uyumluluğu da bulunuyor.

Galaxy Tab Active4 Pro, sahada çalışanların işini kolaylaştırmak için tasarlandı ve kendine özgü çalışma ortamlarına ayak uydurabilen çeşitli özelliklere sahip. Anahtar haritalama özelliği, şirketlere cihaz anahtarlarını programlayarak, işin yürütülmesi için önemli ya da sık kullanılan uygulamaları tek dokunuşla açabilme olanağı sunuyor. Ekranın dokunmatik hassasiyeti de eldivenle kullanıma uygun hale getirilebiliyor ve böylece çalışanlar, güvenlik ve sağlığını riske atmadan cihaz üzerinde çalışabiliyor.

Çalışanlar sahadayken, cihaz seslerini duymaları zor olabiliyor ve bu da yanlış anlama ya da hatalara yol açabiliyor. Galaxy Tab Active4 Pro, artan azami ses düzeyiyle bu soruna çözüm sunuyor ve böylece çalışanlar, kalabalık hastane koridorlarından gürültülü şantiyelere kadar her yerde cihazın sesini net bir şekilde işitebiliyor.

Galaxy Tab Active4 Pro, Samsung ve üçüncü taraf iş ortaklarının farklı aksesuarlarıyla da uyumlu. Galaxy Tab Active4 Pro’nun kayışlı veya stantlı ergonomik tasarımlı kılıflardan şarj kılıflarına, takılabilir klavye kılıflarına ve giyilebilir barkod tarayıcılara uzanan geniş aksesuar kataloğu bulunuyor.

Dışarıdan sağlam, içeriden ise incelikli bir cihaz olan Galaxy Tab Active4 Pro, Samsung’un sektördeki lider yazılımları ve güçlü donanımlarına sahip. Sezgisel One UI mobil deneyimi, daha kişiselleştirilmiş bir deneyim sunarken, sekiz çekirdekli gelişmiş işlemci, daha yüksek işlem hızlarıyla çalışanların bağlantıda ve üretken kalabilmesini sağlıyor. Galaxy Tab Active4 Pro ayrıca isteğe bağlı bir microSD kart ile yükseltilebilir depolama alanı sunuyor. Bu sayede çalışanlar tüm önemli dosyaları cihazlarının belleğinde saklayabiliyor.

Yerleşik Sub6 5G ve Wi-Fi 6 bağlantısı sayesinde çalışanlar, en önemli anlarda bağlantıları kopmadan, yüksek hızlarda ve düşük gecikme süreleriyle çalışabiliyor. Galaxy Tab Active4 Pro ayrıca özel ağ hizmeti için CBRS’yi (Ortak Geniş Bant Radyo Hizmeti) destekleyebiliyor. Böylelikle işletmeler kendi güvenilir ve ölçeklenebilir ağlarını kullanabiliyor.

Galaxy Tab Active4 Pro, gelişmiş yakın alan iletişimi (NFC) ve POS (Satış Noktası) için Samsung’un savunma sınıfı mobil Knox Güvenlik Platformuna sahip. Bu da cihazı perakende işletmeleri için özellikle güçlü ve güvenli bir araç haline getiriyor. İster kasada monte edilmiş, ister taşınabilir bir satış noktası olarak kullanılıyor olsun, Galaxy Tab Active4 Pro, daha hızlı ve daha kolay ödeme olanağı sunarak müşteri memnuniyeti sağlıyor. Knox Capture sayesindeyse, gerçek zamanlı envanter takibi ve kontrolü için kurum genelinde barkod tarayıcı olarak kullanılabiliyor.

Hem değiştirilebilir pili hem de POGO hızlı şarj özelliği sayesinde Galaxy Tab Active4 Pro, cihazınızı hızla şarj edebiliyor. Ayrıca Pilsiz Mod ile kioskta veya aküsüz bir araçta cihaz kesintisiz olarak kullanılabilirken, aynı zamanda yüksek sıcaklıktaki ortamlarda bile pil sağlığının azalması engelleniyor.

Çalışanların sahadan ofise bağlanmasını gerektiren görevlerde Galaxy Tab Active4 Pro, Samsung DeX aracılığıyla harici bir ekrana kolayca bağlanabiliyor ya da tablet üzerinde masaüstü ara yüzünün görüntülenebilmesini sağlayan Bağımsız Mod’da kullanılabiliyor.

Mobil iş gücünün artmasıyla birlikte güvenlik hiç bu kadar önemli olmamıştı. Bu nedenle Samsung, BT ekipleri için tek bir cihaz üzerinde filonun tamamında cihaz yapılandırmasını, güvenliğini, yönetimini ve analizini kolaylaştıran hepsi bir arada bir platform olan Knox Suite’i sunuyor. Samsung’un savunma sınıfı güvenlik platformu Samsung Knox, Galaxy Tab Active4 Pro’da tam entegre donanım ve yazılım koruması sunuyor. Platform, günümüzün çalışanlarının karşılaşabileceği, giderek artan güvenlik tehditlerine karşı uçtan uca ve gerçek zamanlı koruma sunuyor.

İşletmeleri uzun vadede koruma altına almak için Android ile yakın işbirliği yapan Samsung, önde gelen güvenlik araştırmacıları ve ortakları tarafından keşfedilen bilgileri paylaşarak sürekli gelişen güvenlik sorunlarına cevap verebiliyor. Galaxy Tab Active4 Pro ayrıca, beş yıla kadar güvenlik güncellemeleri ve üç işletim sistemi yükseltmesi boyunca devam eden güncelleme desteği sayesinde hem içeriden hem de dışarıdan güç ve dayanıklılık sunabilecek biçimde tasarlandı.

Samsung Electronics Başkan Yardımcısı, Mobil Deneyim Bölümü Global B2B Ekibi Başkanı KC Choi, Galaxy Tab Active4 Pro ile ilgili şunları söyledi: “Günümüzün her yerden çalışmayı mümkün kılan dünyası, kullanıcılar nerede olursa olsun, görevlerini yerine getirebilmelerini sağlayabilen, daha sağlam, taşınabilir ve bağlantılı cihazlara yönelik bir talep yaratıyor. İşlevsel tabletimiz Galaxy Tab Active4 Pro’yu tasarlarken de yalnızca taşıması kolay ve dayanıklı değil, aynı zamanda üretkenliği destekleyecek ve sahada çalışanların gün boyu işlerine devam edebilmesini sağlayacak bir tablet geliştirmeye özen gösterdik.”

Yeni Galaxy Tab Active4 Pro, Eylül ayından itibaren Avrupa’nın bazı bölgelerinde, 2022 yılı sonundaysa Asya, Latin Amerika, Kuzey Amerika ve Orta Doğu’da satışa sunulacak.

Ekran 10.1-inch*, WUXGA (1920 x 1200), TFT LCD, Touch Sensitivity**
* Tam bir dikdörtgen olarak çapraz olarak ölçülmüştür. 

** Dahili laboratuvar koşulları altında test edilmiştir. Kalınlığı 2 mm veya daha ince olan deri eldivenler için dokunmaya duyarlıdır. Sualtında dokunmatik özelliği kullanılamaz. Dokunma duyarlılığı, eldivenin malzemesine ve kalınlığına ve diğer ortam koşullarına bağlı olarak değişebilir.

İşletim Sistemi Android 12.0
Boyutlar 242.9 x 170.2mm x 10.2mm* (674g**)
* 10.2 mm’lik cihaz kalınlığına ana ekranın çerçevesi dahil değildir.

** Ağırlık pazara ve modele göre değişebilir. 674g ölçümü yalnızca Galaxy Tab Active4 Pro cihazı içindir. Kutu içeriğindeki koruyucu kılıf ve S Pen dahil ağırlık 833g’dir.

Kamera Arka AF + 13MP F1.9, Flash
Ön 8MP F2.0
Bellek & Depolama* 4 + 64 GB / 6 + 128GB,
microSD up to 1TB**
Gerçek depolama alanı kullanılabilirliği, önceden yüklenmiş yazılıma ve pazara, modele, dosya boyutuna ve biçime göre değişebilir.

** MicroSD kart ayrı satılır.

İşlemci 6nm Sekiz Çekirdekli İşlemci
Pil*** Kullanıcı Tarafından Değiştirilebilir **, 7,600mAh (tipik)*
Üçüncü taraf laboratuvar koşullarında test edilen genel değerdir. Genel değer, IEC 61960 standardı kapsamında test edilen pil numuneleri arasında pil kapasitesindeki sapma dikkate alınarak tahmini ortalama değer anlamına gelmektedir. Nominal (minimum) kapasite 7,400mAh ‘dir. Gerçek pil ömrü ağ ortamına, kullanım biçimine ve diğer bazı faktörlere bağlı olarak değişkenlik gösterebilmektedir.

** Ekstra değiştirilebilir pil ve POGO şarj yuvası ayrı satılır. Yalnızca Samsung sertifikalı ekstra değiştirilebilir piller kullanıma uygundur.

*** Şarj cihazı ayrı satılır. Şarj cihazı, Avrupa, Latin Amerika ve Kuzey Amerika dahil olmak üzere yalnızca belirli bölgelerde bulunur.

Bağlantı Özellikleri* 5G**, LTE, Wi-Fi 6 (802.11 a/b/g/n/ac/ax, 2.4GHz + 5GHz, MIMO), Bluetooth® v5.2, NFC (eSE)
* Abonelik gereklidir. 5G, LTE, Wi-Fi kullanılabilirliği ve gerçek hız pazara, operatöre, içerik sağlayıcıya ve kullanıcı ortamına bağlı olarak değişebilir. Optimum bağlantı gerektirir. 

** Sub-6 GHz’i destekler. 5G hizmetleri yalnızca 5G ağının etkin olduğu konumlarda desteklenir. 

SIM Çift SIM veya Tek SIM*
* SIM destek türü pazara göre değişir. Çift SIM, karma SIM’dir ve yalnızca Kuzey Amerika’da mevcuttur.
Arayüz Type-C USB 3.2, POGO Pin
Sensörler İvmeölçer, Jeomanyetik, Gyro, Işık, Hall, Parmak İzi, Yakınlık
GPS GPS, GLONASS, Galileo, Beidou, QZSS*
* GNSS kullanılabilirlik türü pazara göre değişebilir.
Güçlendirme IP68*, MIL-STD-810H**, 1,2m Darbe Emici Koruyucu Kapak, Kutu İçinde Mevcuttur, Corning® Gorilla® Glass 5
* IP68 Derecesi: 1,5 metreye kadar tatlı suda 30 dakikaya kadar suya dayanıklıdır ve toz, kir ve kuma dayanıklılık sunar. Kalıntı varsa durulayın/ıslandıktan sonra kurutun. Plaj veya havuz kullanımı için tavsiye edilmez.

** MIL-STD-810H Sertifikası: Yükseklik, Nem, Daldırma, Tuz Parçacıkları, Toz, Titreşim, Düşme vb. MIL-STD-810H, ABD Ordusu tarafından cihaz sınırlamalarını doğru bir şekilde değerlendirmek için tasarlanmış standart bir test şeklidir. Gerçek dünya kullanımı, testte kullanılan belirli çevresel koşullardan farklılık gösterir. Ekstrem koşullar garanti kapsamında değildir.

Pen S Pen (IP68 dereceli, kutu içinde mevcut)
Ses Dolby Atmos®
Mikrofon 2 adet mikrofon
Güvenlik Samsung Knox
Biometrik Doğrulama Yüz Tanıma, Ana Ekran Tuşu ile Parmak İzi
Programlanabilir Anahtar* Aktif Anahtar ile Özelleştirme
* Anahtar haritalama desteği uygulamaya göre değişebilir. Belirli fonksiyonlarla sınırlı programlanabilir tuşlar.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.