Nothing Phone (2) modelinin en çok merak edilen özelliği belli oldu

Nothing Phone (2) hakkında henüz resmi bir açıklama yapılmadı, ancak telefonun işlemcisi belli oldu. CEO Carl Pei, sosyal medya üzerinden yaptığı bir paylaşımla, beklenen telefonun Qualcomm Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setiyle güçlendirileceğini bildirdi. Bu yonga setinin, önceki modele kıyasla önemli bir gelişme sunduğunu ve performansın artacağını da belirtti. Nothing Phone (2) İngiltere’deki yaz döneminde, Haziran ve Ağustos ayları arasında piyasaya çıkması bekleniyor.

Bir süre önce, Nothing Phone (2) hakkında yonga seti detayları hakkında internet üzerinde çeşitli iddialar dolaşıyordu. İlk model olan Phone (1), Snapdragon 778G+ yonga seti ile donatılmıştı. Pei, yeni model olan Phone (2) ile uygulamaların açılma hızının, önceki modele göre iki kat daha hızlı olacağını ifade etti. Ayrıca genel performansta da %80’lik bir artış yaşanacak. Telefon, batarya, bağlantı ve kamera gibi alanlarda çeşitli iyileştirmeler alacak. RAW HDR formatı ve 60fps’de 4K kayıt desteği sunması beklenen özellikler arasında yer alıyor.

Nothing Phone (2) modelinin en çok merak edilen özelliği belli oldu

Pei, Nothing Phone (2)‘de kullanılacak olan Snapdragon 8+ Gen 1 yonga setinin, standart versiyonun 3.2GHz hızına karşı 3GHz hızında çalışan bir alt model olup olmadığı konusunda herhangi bir bilgi vermedi. Yonga seti bir yıl öncesine ait olmasına rağmen, güçlü performans sunma potansiyeline sahip olduğunu belirtti.

Nothing, Phone (2)‘nin fiyatının artmayacağını da belirtti. Bu, özellikle Snapdragon 8 serisi gibi yüksek kaliteli bir yonga seti kullanılmasına rağmen, telefonun erişilebilir kalacağı anlamına geliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir