Netflix’teki yeni gösterisinde trans bireylerle ilgili konuşan Ricky Gervais’e reaksiyon

Komedyen Ricky Gervais, Netflix’te yayınlanan yeni “Ricky Gervais: SuperNature” isimli stand-up gösterisinde trans bireylerle ilgili yaptığı ‘espriler’ sonrasında toplumsal medyada gündeme geldi. Gervais’in esprileri toplumsal medyada reaksiyon çekti.

WebTekno’nun aktardığına nazaran, Gervais’in programın başında söylediklerini kimileri şöyle:

“Ey kadınlar! Tüm bayanlar değil, eski moda olanlardan bahsediyorum. Eski başlı bayanlar, rahimleri olanlar. O kahrolası dinozorlar. Yeni bayanları seviyorum. Mükemmeller, değil mi? Son vakitlerde gördüğümüz yeniler. Sakallı ve penisi olanlar. Altın kadar güzeller, onları seviyorum. Artık de eski başlılar diyor ki ‘Bizim tuvaletlerimizi kullanmak istiyorlar’. Neden sizin tuvaletlerinizi kullanmasınlar? Bayanlar için! Onlar bayan, zamirlerine bakın! Bu kişiyi bayan yapmayan ne var? Penisi! Penisi, seni yobaz! ‘Ya bana cinsel tacizde bulunursa?’…”

‘RICKY GERVAIS’E NAZARAN BİZ, BEŞERDEN DAHA AŞAĞI BİR ŞEY OLARAK VARIZ’

Gervais’e gelen yansılar ortasında, “Ricky Gervais’in bugün Netflix’te yeni bir stand-up gösterisi çıktı. 5 dakika sonra trans bayanların genel tuvaletlerde insanlara saldırması ve cinsel atakta bulunmasıyla ilgili latifeler yapıyor. Ona nazaran biz yalnızca bir yumruk, bir tehdit, beşerden daha aşağı bir şey olarak varız” üzere sözler yer aldı.

Reaksiyonlardan kimilerinde ise, “Ricky Gervais bir rezalet, nefret hatasına neden olacak ve nihayetinde trans halkının vefatına neden olacak. Gülmek için azınlıkları kötülemesi gereken herkes en makûs, nefret dolu ruhtur ve önemli manada zihinsel yardıma muhtaçlığı vardır” denildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.