Napoli Kim Min Jae’yi istiyor

Fenerbahçe’nin transfer piyasasındaki beğenilen oyuncularının başından Kim Min-jae geliyor. Güney Koreli savunmacının ismi birçok ekiple anılıyordu.

Fakat birinci önemli adım Napoli’den gelecek. Barcelona, İtalyan grubunun yıldızı Kalidou Koulibaly için 35 milyon euronun yanı sıra Miralem Pjanic’i teklif etti.

Koulibaly’nin ayrılmak istemesi nedeniyle Napoli’nin bu teklifi kabul edeceği öğrenildi. Mavi-beyazlılar, Senegalli stoperin yerini doldurmak için de Fenerbahçe’nin kapısını çalacak.

Sarı-Lacivertliler, Kim için hür kalma bedeli olan 23 milyon euronun altındaki hiçbir sayısı kabul etmeyeceğini menacerine iletmişti.

Napoli 23 milyon euroyu ödemeye hazır

İtalyan basınında yer alan haberlere nazaran Napoli, bu bedeli ödemeye hazır. Bu durumda, oyuncuyu en az 1 dönem daha grupta tutmak isteyen Fenerbahçe’nin yapabileceği bir şey kalmayacak.

Gözler Kim’e çevrilecek

Tüm gözler, Kim Min-jae’nin vereceği karara çevrilecek. Şayet 25 yaşındaki stoper Napoli ile anlaşırsa,

Sarı-lacivertliler, 3 milyon euroya takımına kattığı Kim’i yalnızca 1 dönem sonra tam 20 milyon euro kârla göndermiş olacak. Bu ortada İtalyan basınında yer alan savlarda, Napoli’nin Attila Szalai ile ilgilendiği de öne sürüldü.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.