MEB: LGS problemsiz halde tamamlandı

Ulusal Eğitim Bakanlığı (MEB), Liselere Geçiş Sistemi (LGS) çerçevesinde yapılan merkezi imtihanın problemsiz bir biçimde tamamlandığını duyurdu.

Ulusal Eğitim Bakanlığınca yapılan açıklamada, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) çerçevesinde gerçekleştirilen merkezi imtihanın, sıkıntısız bir halde tamamlandığı açıklandı. 1 milyon 236 bin 313 öğrencinin başvurduğu imtihan, iki oturum hâlinde 973 yurt içi ve 7 yurt dışı imtihan merkezinde 17 bin 899 okul ve 82 bin 551 salonda yapıldı.

İmtihanda her bir oturumda yaklaşık 350 bin olmak üzere 700 bin imtihan vazifelisi misyon yaptı. İmtihan sonuçları, 30 Haziran 2022 tarihinde açıklanacak.

“ÖĞRETMENLERİMİZİ KUTLUYORUM”

LGS sonrasında bir kıymetlendirme yapan ölçme kıymetlendirme ve imtihan hizmetlerinden sorumlu Ulusal Eğitim Bakan Yardımcısı Sadri Şensoy şunları söyledi:

“LGS çerçevesindeki merkezî imtihan, yurt içi ve yurt dışı imtihan merkezlerimizde sıkıntısız bir biçimde tamamlandı. Öğrencilerimize bundan sonraki hayatlarında muvaffakiyetler diliyorum. Merkezî imtihanlar epey büyük tertibi gerektirdiği için sürece Bakanlığımızın ilgili tüm üniteleri takviye verdi.

İmtihan hazırlık ve uygulamasında emek veren tüm çalışma arkadaşlarımızı, 81 vilayette süreci başarılı bir formda yürüten ve imtihanın sıkıntısız bir halde tamamlanmasında büyük emeği olan tüm vilayet ulusal eğitim müdürlerimizi ve vilayetlerde vazifeli çalışanımızı kutluyorum. İmtihanda misyon alan tüm öğretmenlerimize teşekkür ediyorum.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.