Kılıçdaroğlu’ndan Bakan Kirişçi’ye istifa daveti

CHP Genel Lideri Kemal Kılıçdaroğlu, Venezuela ziyaretinde “Hayvanlarımıza güya pizzacıdan pizza, burgerciden burger ısmarlar üzere dışarıdan yem alıp, o denli yediriyoruz” diye konuşan Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’ye reaksiyon gösterdi.

Kılıçdaroğlu, toplumsal medyadan yaptığı paylaşımda, “Biz hayvanlarımıza pizzacıdan pizza, burgerciden burger ısmarlar üzere dışarıdan yem alıp o denli yediriyoruz.” demiş Sarayın bakanı. Kendisini yabancılara şikayet eden bir bakan var. O denli bir atanmışlar hükümeti yarattı ki Erdoğan, ne ar kaldı ne devlet namusu. Çabucak istifa hemen!” tabirlerini kullandı.

Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci, ziraî toprak ve iklim şartlarını pahalandırmak için gittiği Venezuela’daki incelemeleri sırasında Venezuela Halkın Gücü Üretken Tarım ve Topraklar Bakanı Wilmar Castro Soteldo’ya “Siz bu merayla hayvancılıkta dünyada bir numara olmalısınız. Biz hayvancılık yapıyoruz; hayvanlarımıza güya pizzacıdan pizza, burgerciden burger ısmarlar üzere dışarıdan yem alıp, o denli yediriyoruz. Burada her şey hazır. Bunu inşallah başaracağız” dedi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.