‘Kadınlarımızın hakkına müdahaleye izin vermeyiz’

ASLIHAN ALTAY KARATAŞ Ankara – Erdoğan, 6284 sayılı yasanın kaldırılacağı iddiası için “Kadınlarımızın hakkına, hukukuna, onuruna yönelik hiçbir müdahaleye izin vermeyiz” diye konuştu. Çankaya Köşkü’nde A Haber, ATV, A Para ve A News ortak canlı yayınında soruları yanıtlayan Erdoğan, özetle şunları söyledi:

YALNIZ BIRAKMAYACAĞIZ: Son olarak Adıyaman’daydık. Bu cuma Gaziantep’te olacağız. Bir ihtimal, Gaziantep ile beraber Kilis’i de paylaşacağız aynı gün. Cumartesi günü de Elazığ’da olmayı planlıyoruz. Ramazan boyunca da daha sonra da depremzedelerimizi asla yalnız bırakmayacağız.

ADIMA DİKKAT ET: Toplam 27 bin 949 konutun inşasına fiilen başlamış durumdayız. (Akşener’in deprem bölgesindeki inşaatlara eleştirisi) Hayatında inşaat nedir görmemiş. Biz bir şeye eğer ‘Yapıyoruz, yaptık’, dersek, biz bunu yaparız Meral Hanım. Bizim adımıza dikkat et, benim adım Tayyip, soyadım da Erdoğan. Erdoğan’a da dikkat et, Tayyip ismine de dikkat et. Yanlış yere maalesef kafanı çarpıyorsun. Dikkat et, beni kendinle de uğraştırma.

EKMEK ÇIKMAZ: Yaşanan bu felaketin ağırlığı altında insanlarımı devletine karşı tahrik etmeye çalışan bir muhalefet ile karşı karşıyayız. Bugün bile benim askerime, mehmedime, polisime ‘yoklar burada’ diyorlar. Ey muhalefet, size askerime, Mehmedime, polisime, güvenlik görevlilerime hakaret etmekle ekmek çıkmaz, avucunuzu yalarsınız. Bunlar ne millidir, ne yerlidir.  Askerimize bu tür hakarette bulunan vatan hainidir.

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE YENİ DÜZENLEME: Yeni bir adımı, yeni bir düzenlemeyi yapmak mukadderdir diye düşünüyorum. Yok imar affıydı, yok şuydu, yok buydu filan falan artık düşünemeyiz.

BİR GÜNDE DEĞİŞİYOR: Meral Hanım esip gürlüyorsun. Hani kumar masası, hani noter? Neden geri vitese taktın da geri oturdun? İYİ Parti bir gün önce HDP için masaya gelemez diyor, bir gün sonra iş değişiyor. Bu masanın başını ilk andan beri CHP ve HDP çekiyor, diğerleri yancısı.

GÖKKUŞAĞI MASASI: (6284 sayılı yasanın kaldırılacağı iddiası) Bu bir kumar. Bu oyuna gelmemek gerekir. Bu konuda kimin ne dediğine bakmıyoruz. Aile kurumunun korunması bizim önceliğimizdir. Bu konuyu bugüne kadar anayasa değişikliği dahil en açık şekilde biz savunduk. Özgürlük adıyla LGBT gibi sapkın hayat tarzlarının toplumumuza empoze edilmesine rıza gösteremeyiz. İnsanlığın ortak değerlerine zıt, sapkın akımlarla sonuna kadar mücadele edeceğiz. Toplumun temeli olan aileyi korumak tüm insanlığın görevidir. Aynı şekilde şiddet meselesi başta olmak üzere kadınlarımızın hakkına, hukukuna, onuruna yönelik hiçbir müdahaleye de izin vermeyiz. Ancak görülüyor ki gökkuşağı masası için milletimizin değerleri hiçbir anlam
ifade etmiyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir