İstanbul’da yarım asırlık yaş farkı miras arbedesi çıkardı

Kendisinden 52 yaş büyük eşinden kalan 2 milyon dolarlık mirasa önlem konuldu.

Harun Erikçi, 2005 yılında 22 yaşındayken, kendisinden 52 yaş büyük, o tarihte 74 yaşında olan Hatice Nuran Temizel ile tanıştı. Erikçi, 9 yıl Hatice Nuran Temizel ile birlikte yaşadı.

KIZ KARDEŞ DAVA AÇTI

Erikçi 2014 yılında 31 yaşındayken, 83 yaşındaki Hatice Nuran Temizel ile evlendi. Üç yıl sonra, Hatice Nuran Temizel’in kız kardeşi evliliğin iptali için dava açtı. Hatice Nuran Temizel, birebir tarihlerde, 86 yaşında hayatını kaybetti. Temizel’in yaklaşık 4 milyon dolarlık mal varlığı kız kardeşi ile eşi Harun Erikçi’ye kaldı. Lakin açılan evliliğin iptali davası nedeniyle, Erikçi’nin miras hissesine önlem konuldu.

“BİZ SEVEREK EVLENMEDİK, KENDİSİ TEKLİF ETTİ”

Harun Erikçi, Hatice Nuran Temizel ile tanıştığında, apartmanda çöp topladığını belirterek “O apartmanda kendisine ilişkin daireler vardı ancak, çöp topluyordu. Kimi beşerler onu rahatsız ediyor, parasını alıyordu. Yardımcı olmak istedim, bu türlü tanıştık” dedi.

Hatice Nuran’la 12 yıl bir arada yaşadıklarını söyleyen Erikçi, ”Biz severek evlenmedik. Evlilik teklifi ondan geldi. Mal varlığının kız kardeşinin evlatlık çoçuklarına kalmasını istemediğini, ben kabul etmezsem diğer birini bulacağını söyledi” yaşadığı o periyodu anlattı.

Harun Erikçi 2014 yılında 31 yaşındayken, 83 yaşındaki Hatice Nuran Temizel ile evlendi. 

Erikçi, şöyle devam etti:

”Evliliğimiz 5 yıl sürdü, 4’ncü yılında, kız kardeşi evliliğin iptali için dava açtı. Eşimin vefatından sonra mirasının yarısı kardeşine kaldı. Kardeşi merhum olduktan sonra, evlatlık çocukları bana kalan mirası da istedi. 45 yıldır görüşmüyorlardı. Açılan dava nedeniyle önlem kararı verildi, bu nedenle mirasını alamadım”

Nikahtan evvel akıl sıhhatinin yerinde olduğuna ait tabip raporu aldıklarını belirten Erikçi, eşine 3 yıl evvel demans teşhisi konulduğunu, resmi vasisi olmasına karşın mal varlığını satmadığını vurguladı.

“52 YIL YAŞ FARKININ MADDİ ÇIKAR DIŞINDA AÇIKLAMASI YOK”

Temizel’in kız kardeşi tarafından açılan ve çocukları tarafından devam ettirilen ‘evliliğin iptali’ davasının dilekçesinde, Harun Erikçi ile Hatice Nuran Temizel ortasındaki 52 yaş farkı vurgulanarak, bu durumun ‘Hayatın olağan akışına muhalif olduğu’ belirtildi.

Hatice Nuran Erikçi’nin dava tarihinde yatalak ve bunama hastalığı nedeniyle de ayırt etme gücünden mahrum olduğu kaydedilen dilekçede “31 yaşındaki genç bir erkeğin 83 yaşında demans hastası ve ayırt etme gücünden mahrum bir bayanla evlenmesinin maddi çıkarlar dışında öteki bir açıklaması yoktur” denildi.

Evliliğin iptali davasının yanısıra, Harun Erikçi hakkında, Hatice Nuran Temizel’i öldürdüğü savıyla kabahat duyurusunda bulunulduğu da öğrenildi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.