İsrail basını, Türkiye’nin Suriye operasyonunu gaye aldı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, Suriye’nin kuzeyine yeni bir operasyonun sinyalini vermesi, geniş yankı uyandırdı.

ABD’den “Derin tasa duyuyoruz” biçiminde açıklama yapılırken, İsrail basını da gelişmeyi okurlarına aktardı.

Türkiye’yi amaç aldılar

Jerusalem Post’un haberinde, Türk ordusunun hazırlandığı operasyonla ilgili karalama kampanyası başlatıldı.

Temelsiz tabirlerin kullanıldığı tahlilde, Türkiye, “etnik temizlikle” ve “sivilleri yerlerinde etmeyle” suçlanmaya çalışıldı.

“Sınırı tekrar düzenlemek istiyorlar”

Yazıda, “Ankara hududun bir kısmını almayı vadetti. Türkiye, Suriyeli Arap mültecilerle sonunu yine düzenlemek istiyor.” denildi.

Eli kanlı teröristleri Suriye’nin kuzeyinden bertaraf ederek sivillere inançlı alanlar sağlayan Türkiye’nin eforlarının üzerinin örtülmeye çalışıldığı görülürken, başka taraftan akıllara İsrail güçlerinin işgal altında tuttuğu topraklardaki varlığı geldi.

“Demografik değişime neden olabilir”

Öte yandan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, yeni bir askeri operasyon planladıklarını söylediği anımsatılarak, “Suriyeli mültecileri geri gönderme kelamı verdi. Bu, demografik değişime neden olabilir.” tabirleri kullanıldı.

Türk ordusu, bölgeye huzur ve istikrar getirirken, birebir tahlilde, “Ankara’nın gayesi, DEAŞ denetiminden kurtarılan bölgelerin istikrarını bozmak ve azınlıkları sondan çıkarmak.” formundaki görüşle algı operasyonu yapıldı.

“Türkiye, Amerikan teşebbüslerine ziyan vermeye çalışabilir”

Ankara’nın açıkça maksat alındığı yazıdaki suçlamalar, “Türkiye, birebir vakitte Suriye’nin doğusundaki yeni Amerikan teşebbüslerine ziyan vermeye çalışabilir ve bunu tıpkı vakitte NATO’ya şantaj yapmak için kullanabilir.” tabirleriyle tamamlandı.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.