Göztepe’de Turgay Altay’dan istifa sinyali!

Spor Toto 1. Lig’in 5. haftasında konuk olduğu Boluspor’a 1-0 mağlup olan Göztepe , 5 puanla 12. basamakta kaldı. Galibiyet hasreti 4 maça yükselen İzmir takımında teknik direktör Turgay Altay, 90 dakikanın akabinde düzenlenen basın toplantısında açıklamalarda bulundu. 

Önlerindeki maçları kazanarak olağan yerlerine yanlışsız gitmek istediklerini vurgulayan Altay, şu tabirleri kullandı:

”Aslında oyuna âlâ başladık ve istediğimiz tempoda götürüyorduk. Maçın hem birinci hem de ikinci devresinde Erzurum maçından sonra başlayan maçı bitirememe hali maalesef. Bu maçta da penaltı. Maçın içinde ahenk problemimiz olduğu görülüyor. Genç bir ekibiz lakin sonuç olarak 5 haftada 5 puan. Göztepe’nin olduğu yer burası olmamalı. Birebir vakitte kalitemiz de bunu gerektirmiyor. O yüzden maçtan evvel de çalışmalar yapsak da maçı bitirmede sorun var.”

‘Bu kadarını ben de beklemiyordum’

”Deplasmanda da içeride de bu lig gayret ligi. O ortama girdikten sonra girdaptan çıkmanın yolu sorumluluk almak. Bu mevzuda düşünceliyiz. Sonuçta mazeret üretecek durumda değilim. Maçı kaybetmeyi hak etmedik lakin kazanmayı da hak etmedik. Hem kendi hem de ekibim ismine özeleştiri yaparak önümüzdeki maçları kazanarak olağan yerimize hakikat gitmek istiyoruz. Zira kazanmak da kaybetmek de bir alışkanlık. Bu döngüyü kırmak zorundayız. Bunu yapmanın yolu da önümüzdeki birinci maçı kazanarak içeride ve dışarıda galibiyet serisine başlamamız lazım. Çok transfer oldu. Yeni ve genç bir kadro. Vakitle oturacaktır ancak geçiş sürecinde de bu olağanın üzerinde bir puan kaybı. Bu kadarını ben de beklemiyordum. Sorumluluk bende. Gereken neyse yapılacak.”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.