Galatasaray’da transfer çalışmaları sürüyor

Spor Toto Üstün Lig’in 2022-23 dönemi için çalışmalarına devam eden sarı-kırmızılılar, şu ana kadar Abdülkerim Bardakcı ve Kazımcan Karataş’ı takımına dahil ederken, Portekizli futbolcu Sergio Oliveira ile de anlaştı. Transfer periyodu sonuna kadar kadroya yapılacak destekler için mesai harcanarak 5-6 oyuncunun daha takıma dahil edilmesi hedefleniyor. Sarı-kırmızılılarda Marcao’nun ayrılmasının akabinde stoper bölgesi, ön libero, forvet ardı ve santrfor transferi üzerine yoğunlaşıldı. Defans çizgisi için Alman futbolcu Jerome Boateng ve sarı-kırmızılı eski futbolcu Jason Denayer’in ismi listede yer alırken, ön libero için Paris Saint Germain forma giyen Senegalli futbolcu Idrissa Gueye liste başında bulunuyor. Listede yer alan isimler için ağır uğraş gösteren sarı-kırmızılı kulüp, Portekizli William Carvalho ile de görüşmelerine devam ediyor.

Sarı-kırmızılılar, santrfor desteği ile ilgili İsviçreli futbolcu Haris Seferovic’i satın alma opsiyonlu kiralık olarak renklerine bağlamak isterken, alternatif isimler içindeki Umut Bozok’tan ise yıllık maliyeti sebebiyle umudunu kesti. Norveçli atak oyuncusu Ola Solbakken’ın, teknik yönetici Okan Buruk’un tam istediği üslupta bir oyuncu olmadığı sebebiyle transferinin şu an için art planda kaldığı öğrenildi.

Galatasaray’ın Avusturya kamp takımına dahil etmediği Sacha Boey takımda düşünülmezken, Beşiktaş’ın takımına dahil ettiği Jackson Muleka ise sarı-kırmızılı kulübün transfer gündeminde yer almadı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.