Fatih Erbakan’dan 6’lı masaya: Yiyip içip dağılıyorsunuz

Yeniden Refah Partisi Genel Lideri Dr. Fatih Erbakan, Trabzon’un Yomra ilçesinde düzenlenen Vilayet Başkanlığı 2. Olağan Vilayet Kongresi’ne katıldı.

Süleyman Pulat’ın başkanlığında tek liste ile gerçekleştirilen kongrede Genel Lider Dr. Fatih Erbakan partililere hitabında 6’lı masayı eleştirdi.

İHA’nın haberine nazaran; HDP’nin 6’lı masanın saklı ortağı olduğunu belirten Erbakan, şu tabirleri kullandı:

“Ne masa başındakilerle ne kasa başındakilerle kurtuluşa eremeyiz. Kurtuluşa ermek istiyorsak kesinlikle lakin kesinlikle ulusal görüşe sarılmamız lazım.

“36 sefer toplanıp yiyip içip dağılıyorsunuz”

Yeniden refahı iktidara getirmemiz lazım. Bu 6 tane benzemez bugüne kadar 30 kez baş başa 6 defa de masa başında tam 36 sefer bir ortaya geldi. Ya 36 defa toplanıp yemek yiyip içip dağılıyorsunuz. Allah aşkına ne konuşuyorsunuz? Hakikaten de merak ediyorum. Şu ekonomik krizle ilgili bir tahlil önerisi somut olarak ortaya koyuyor musun? Yine refah partimizin yaptığı üzere bir kaynak paketinizi ortaya koyabiliyor musun? Aylardan beri 36 kere bir ortaya geliyorsunuz bir Cumhurbaşkanı adayı ortaya koyabiliyor musun? Hayır, hiçbir tanesi yok, toplanıyorlar, fotoğraf çektiriyorlar, yiyorlar içiyorlar ve dağılıyorlar. Görünüm bu.


“HDP’ye bakanlık verecek zira bilinmeyen ortak HDP”

Arada bir de birbirleriyle çatışıyorlar. Bakın en son HDP’li bir bakan olur mu? HDP’ye bakanlık verecek zira kapalı ortak HDP. Zımnî ortak HDP olmadan yüzde 50+1’e ulaşmaları sıkıntı gözüküyor. Böyleyse HDP’ye bakanlık verecek misiniz? CHP kanadı ‘evet, doğal veririz’ dedi. Buna öbür YETERLİ Parti kanadından itiraz geldi. O masada bulunan eski AK Partili başbakanlar, bakanlar var. ‘Bunlardan Cumhurbaşkanı adayı olmaz’ diyorlar masanın başka tarafı. Bunlar bu sefer öbür tarafa kızıyor olur mu bizden de Cumhurbaşkanı adayı olur diyor. Bir tanesi İmamoğlu’nu aday yapalım diyor, Kılıçdaroğlu kendisi aday olmak istiyor. Tam bir muamma tam bir karmaşa.

“Parti içerisinde özel LGBT komitesi kurulmuş”

Masanın öbür tarafı CHP. 28 Şubat’ın ateşli savunucusu. Din dersi zarurî ders olmaktan çıkarılsın diyen, İstanbul Sözleşmesi’nin hayranı. Ayasofya’nın cami olmasına üzülen. 6 yaşında çocuklara kuran öğretmek Taliban zihniyetidir, çağ dışılıktır, Ortaçağ zihniyetidir diye bağıran daha bu hafta içinde bir milletvekili yeniden tıpkı şeyleri söyledi. Parti içerisinde özel LGBT komitesi kurulmuş. Biz iktidar olduğumuz vakit LGBT’li olmak dezavantaj olmaktan çıkacak diye slogan attı. CHP dediğimiz bu.

“İktidara gelmesen bile 89-94 ortasında bütün belediyeler sendeydi”

Efendim biz 60 yıldır hiç iktidar olmadık Türkiye’nin bu faturasını bize niçin kesiyorsunuz. İktidara gelmesen bile 89-94 ortasında bütün belediyeler sendeydi. İSKİ skandalını unuttuk mu zannediyorsun. Çöp, çamur, çukur slogan haline geldi. Atasözü haline geldi. Kent dendiği vakit büyükşehir dendiği vakit SHP’li, CHP’li belediyelerde çöp, çamur, çukur akla geliyor.

“İBB’de, iktidarı eleştirdiğiniz bahislerin birebirini siz de yapıyorsunuz”

Bu millet 1994 yılında bütün belediyeleri koşa koşa Refah Partisi’ne sizden kurtulmak için verdi. Yalnızca bu da değil. Şu anda İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nde (İBB) iktidarı eleştirdiğiniz mevzuların birebirini siz de yapıyorsunuz. İktidar 8.6 faizle dolar borçlanıyor. Siz İstanbul Büyükşehir Belediyesi olarak yüzde 10,5 faizle dolar borçlanıyorsunuz. O borcun faizini de belediye hizmetlerine yaptığınız artırımlarla İstanbul halkından tahsil ediyorsunuz. Borç, faiz, artırım, vergi iktisadı dediğimiz bunun hangisi? İktidardan daha büyük faizle borçlanıyorsun”

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.