Erdoğan, cemevinde iftar açacak: Birçok inanç başkanı daveti reddetti

Halk TV muharriri İsmail Saymaz, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın, yarın Ankara’da Hüseyin Gazi Cemevi’ni ziyaret edeceğini, Erdoğan’ın ziyaretine davet edilen çok sayıda Alevi inanç liderinin bu teklifi reddettiğini yazdı.

Saymaz haberine nazaran, Hüseyin Gazi Vakfı Lideri Ali Ayyıldız, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın yarın cemevinde olacağını doğruladı. Ali Ayyıldız, bu tertibi AK Parti MKYK üyesi ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun danışmanı olan Arif Ali Özzeybek’in gerçekleştirdiğini söyledi. Dün akşam Özzeybek’in makamı tarafından arandığını belirten Ayyıldız, görüşmede Cumhurbaşkanının ziyarete geleceğinin kendisine bildirildiğini anlattı.

BİRLİKTE ORUÇ AÇACAK

Özzeybek’in yürüttüğü bu tertip kapsamında Erdoğan, Hz.Hüseyin ve arkadaşlarının Kerbela’da katledilmelerinin anısını tutulan Muharrem ayının 10. günü olan yarın Alevi inanç liderleriyle bir arada orucunu açacak. Bu buluşma için hem Ankara’dan hem Ankara dışından kimi Alevi dedeleri, Bektaşi babaları ve akademisyenler davet edildi. Gelecek olanların yol ve konaklama masrafları İçişleri Bakanlığı tarafından karşılanıyor. Çok sayıda Alevi inanç başkanının katılma teklifini reddettiği öğrenildi. (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.