Dursun Özbek’ten Icardi açıklaması

Galatasaray Lideri Dursun Özbek, Icardi’nin maaşıyla alakalı yapılan spekülasyonlara yanıt verdi.

Eylül ayı Divan Şurası Toplantısı’nda bir çok mevzu hakkında görüş bildiren Özbek, Icardi transferine de değindi.

Özbek açıklamasında, “Futbol branşı, Galatasaray’ın en büyük hasreti. Geçtiğimiz sezonki berbat devri unutturmak için bu dönem muvaffakiyete odaklandık. 13 oyuncuyu takımımıza kattık ve dünya çapında ses getiren transferlerdi bunlar.Geçen dönem yaz transfer devrinde 28 milyon euro harcanmıştı. Bu periyot 26 milyon euro harcandı. U21 transferlerimizi çıkarırsak, yalnızca 5.5 milyon euroya bu kadrosu kurduk. Transferde Galatasaray’ın kuruşunun bile hesabını yaptık.


“Icardi’nin transferine kulp takmaya çalışıyorlar”

Çok pahalı futbolcumuz Icardi’nin transferine kulp takmaya çalışıyorlar. PSG ile yaptığımız mutabakat gereği oyuncuya 750 bin euro ödeyeceğiz. Şayet 20 gol atarsa 75 bin euro daha ödeme olacak. Geçmişte benim dönemim de dahil galibiyet primleri 15-20 bin euro civarındaydı. Özeleştiri de yapıyorum, o vakit yaptığımız iş yanlıştı. Ben daha evvelki dönemimden dersler aldım.

Sadece bir Dries Mertens’e imza parası ödedik. Onun da bonservisi elindeydi. 1.2 milyon euro civarında bir imza parası ödedik. Bunun haricinde hiçbir futbolcuya imza parası ödemedik. Tüm mutabakatlarımız hukuk kuralları dahilindedir.


“Benden bilet istiyorlar”

Her maçımızı kapalı gişe oynuyoruz. Daha evvel teklif ettiğimiz, kombine almayan şahıslar şu an çok üzgünler! Bana gelen kombine talebi inanılmaz ama maalesef satışlarımız bitmiştir! Daha bu sabah Loca için bir arkadaş geldi. Kusura bakmayın, bitti…” tabirlerini kullandı.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.