Devlet Bahçeli’den Osmanlı’ya nefret kusan CHP’li Tunç Soyer’e sert reaksiyon: İflah olmaz bir cahillik

CHP’li İzmir Büyükşehir Belediye Lideri Tunç Soyer, İzmir’in düşman işgalinden kurtuluşunun 100’üncü yıl dönümü etkinliklerinde işgalci Yunanistan’a tek söz etmezken, Osmanlı’yı suçladı.

OSMANLI’YI HAİN İLAN ETTİ

“100 yıl önceydi bu toprakları yönetenler gaflet, delalet ve hatta hıyanet içindeydi” diyen Soyer, “Gençleri, bayanları, çocukları, geleceği hiç düşünmediler. Yalnızca saraylarındaki saltanatı korumak için bütün bir milleti ateşe attılar. İnsanlık onurumuzu, bağımsızlık tutkumuzu ve ömür hakkımızı ayaklar altına aldılar ve teslim oldular” tabirlerini kullandı.

İzmir Belediye Lideri Tunç Soyer’in Osmanlı’yı gaye almasına reaksiyonlar peş peşe geldi.

‘Tedavisi imkansız devşirme hastalığı’

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli de yaptığı açıklamada Soyer’e “İflah olmaz bir cahillik, tedavisi imkansız devşirme hastalığıdır” ifadelerini kullanarak sert çıktı.

MHP Genel Lideri Devlet Bahçeli, “Vatan topraklarına kanlı çizmeleriyle basan müstevlilere tek söz edemeyen bugünün işbirlikçi siyasetçilerinin 9 Eylül 1922 tarihinin 100’üncü yıl dönümünde tarihimizi düşman gözüyle yorumlaması iflah olmaz bir cahillik, tedavisi imkansız devşirme hastalığıdır” diye konuştu.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.