bZx Protocol Nedir? BZRX Ne İşe Yarar?

bZx Protocol nedir? bZx Protocol (BZRX), kullanıcılarına üçüncü kişilere güven gereği duymadan borç alıp ve verebileceği bir platformdur. Ethereum blok zincirine inşa edilmiştir. 2017 yılında duyurulan proje, 2018 yılında Tom Bean ve Kyle Kistner ortaklığında piyasaya sürülen bir projedir.

bZx Protocol nedir?

BZRX Token, bZX Protocol platformuna ait bir yönetişim token’ıdır. bZK protokolünü kullanan yatırımcıların karar mekanizmasında oy kullanmasına ve protokol ücretlerinden pay almasına olanak sağlamaktır. Protokol ücretlerinden pay alma işlemi için yatırımcılarının tokenlarını hisselere yatırmasına izin vermektedir. Projenin amacı, merkeziyetsiz borsalarda yaşanan güvenlik sorunlarını ve diğer platformlara göre daha hızlı borç alma veya verme işlemini sağlamaktır. Hack saldırıları gibi son derece büyük güvenlik sorunlarını kaldırmayı amaçlamıştır.

Bu yazının yazıldığı an itibari ile 1 BZRX Token 3.43 TL’dir. Güncel döviz kuru ile 0.23 dolara denk gelmektedir. . Son 24 saatte fiyatı %1.10 yükselmiştir. Piyasalarda dolaşımdaki arz miktarı 416.551.632 BZRX Coin iken maksimum arz miktarı ise 1.030.000.000 BZRX Coin’dir. Waltonchain (WTC) Coin, CoinMarketCap verilerine göre kripto para piyasasında 374.sırada bulunmaktadır. Ayrıca toplam piyasa değeri ise 1.430.696.464 Türk Lirasıdır.

Avantajları ve Dezavantajları

BZRX Token’ın bazı avantajları şunlardır:

  • BZx ve diğer kripto paralar arasındaki en büyük fark kullandığı farklı tokenlar bulunmasıdır. Bu tokenlar: BZRX Token, pTokens ve iTokens’dır.
  • Hiçbir kayıt işlemine gerek kalmadan başka bir Ethereum cüzdanına hızlı ve kolay bağlanmayı sağlar.
  • Aktif yatırımcılarına BZRX Token ile yapılan ödemelerin yarısını ödül olarak iade eder. Böylece, yatırımcılarını verim çiftçiliğne teşvik etmesini sağlar.

BZRX Token’ın bazı dezavantajları şunlardır:

  • Her kripto para birimlerinde olduğu gibi BZRX Token fiyatı yüksek volatiliteye sahiptir. Bu yüzden anı fiyat düşüküğü veya yüksekliği yaşanabilmektedir. Riskli bir yatırım tercihidir.
  • Diğer kripto para platformlarında olduğu gibi yaşanabilecek olası siber saldırı durumunda hack riski bulunmaktadır.

bZx Protocol Nedir? BZRX Token’a Nasıl Sahip Olunur?

BZRX Token, Binance, Mangala Exchange, Gate.io, CoinTiger, HitBTC, Bitrue ve KuCoin gibi güvenilir, popüler ve işlem hacmi geniş borsalarda listelenmektedir. Öncelikle, yukarıda belirtilen BZRX Token’ın listelendiği herhangi bir borsa platformuna giriniz. Ardından ücretsiz hesap oluşturma sayfasına giriniz. Sizden istenilen bilgileri girdikten sonra hesabınızı oluşturunuz.

Kimlik doğrulama işlemi adımlarını eksiksiz bir şekilde tamamlayınız. Ardından, hesap açılış ve doğrulama işlemini tamamladıktan sonra borsanın para yatırma sekmesinden sizin için uygun olan yöntem ile para transferi gerçekleştiriniz. Son adımda ise, BZRX Token’ın listelendiği borsa sekmesine giriniz. Güncel fiyat üzerinden veya dilediğiniz tutarı girerek kolayca BZRX Token sahibi olabilirsiniz.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.