Biden’in oğlunun görüntüleri ABD’yi karıştırdı

Facebook’un kurucusu Mark Zuckerberg ise dün katıldığı bir programda 2020 seçimleri önceside FBI’nın talebi ile görüntülerin sansürlenip Facebook tarafından yayınlanmadığını itiraf etti. Olay infial yaratırken siyasi kesim “Bu resmen seçime müdahale” diyerek duruma tepki gösterdi.

Joe Biden’ın başkanlık koltuğuna oturduğu günden itibaren kendisinden daha çok merak edilen bir isim olan Hunter Biden, ilk olarak 2015 yılında beyin kanserinden ölen ağabeyi Beau Biden’ın eşi, yengesi Hallie Biden ile yaşadığı ilişkiyle eleştiri oklarını üzerine çekmişti.

2017 yılında basına yansıyan haberlere göre Hunter Biden, o dönem evli ve çocuklu olmasına rağmen yengesi Hallie ile yaşadığı ilişkiye uzun bir süredir devam ediyordu. Ne var ki bu skandalın ortaya çıkmasının ardından eşinden boşanan, babası Joe Biden’dan da “mutluluk” temennisi alan Hunter Biden’ın yengesi Hallie ile ilişkisi, evlilikle sonuçlanmadan bitmişti.

Uyuşturucu bağımlısı ve alkol problemi olduğu bilinen Hunter Biden’ın uyuşturucu çeteleriyle sık sık alışveriş halinde olduğu ABD basınına yansımaya devam ederken, geçtiğimiz aylarda ise Biden’ın, kadın kuzeniyle ilişki pazarlığı yaptığına dair mesajları ifşa olmuştu.

Birkaç ay önce ise otel odasında çıkan skandal görüntüleri büyük olay yaratmıştı. Daily Mail’in haberine göre Hunter Biden’ın, 2019 yılında bir otel odasında fuhuş yapan kadınla çekilmiş görüntülerinde, birbirinden sarsıcı olaylar gelişiyor.

Yeni adıyla Meta eski adıyla Facebook’un kurucusu milyarder Mark Zuckerberg, dün Joe Rogan’ın yayınına konuk oldu.

Mark Zuckerberg, FBI uyarısının ardından Facebook’un Hunter Biden hikayesini sansürlediğini açıkladı

Çeşitli açıklamalarda bulunan Zuckerberg’in ABD Başkanı Joe Biden’ın oğlu ile ilgili yaptığı açıklamalar ise gündeme damga vurdu.

Zuckerberg, FBI’nın talebi üzerinde 2020 yılında ABD Başkanlık seçimleri öncesinde Joe Biden’ın oğlu Hunter Biden’ın skandallarının yayınlanmadığını itiraf etti.

Zuckerberg, “FBI istedi ve biz de yaptık. Facebook algoritması Biden’ın görüntülerini sansürledi” ifadelerine yer verdi.

Olayın seçim öncesinde yaşanması büyük bir infial yarattı. Pek çok insan “Bu resmen seçime müdahale etmek” sözlerine yer verdi.

Cumhuriyetçi Temsilci Andrew Clyde, “Bu resmen delilik ve seçime müdahale. Zuckerberg yeminli ifade vermeli” diyerek duruma tepki gösterdi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.