Amazon Kurucusu, Bu Meme Coin İçin Tweet Attı

Dünyanın en zengin insanı olarak bilinen Amazon’un kurucusu Jeff Bezos, popüler meme coin Dogecoin’in kurucusu Billy Markus hakkında tweet attı.

Jeff Bezos bu meme coin projesini övdü

Yakın tarihte atılan bir tweet’te Billy Markus, ılımlıları Demokratlara veya Cumhuriyetlere dönüştürmenin en kurnaz yolunun, her iki tarafın da ılımlılara karşı kaba davranması olduğunu belirtti. Billy, hangi siyasi bölünmeye meylediyorsa onun kişisel fikrini paylaşmadı, ancak tweet, aksi halde büyük “peruklar tarafından bir pislik posteri” olarak görmezden gelinebilecek biri tarafından zekice bir gönderi olarak göründü. Ancak Amazon’dan Jeff Bezos’un bu konudaki cevabı geçikmedi.

Jeff Bezos, Billy Markus’un tweet’ini kısa süre sonra yanıtladı, Billy’nin kendisini sık sık bir “pislik posteri ” olarak adlandırmasına rağmen, akıllıca şeyler tweetlediğinde öyle görünmediğini itiraf etti. Jeff, Billy Markus’a atıfta bulunarak onu “bilge” olarak nitelendirdi.

İyimser bir bakış açısından, Bezos ile DOGE’nin yaratıcısı arasındaki bu yeni “kardeşlik” bir anlam ifade edebilir. Bezos, Billy’den bilge olarak bahsediyorsa ve Billy, Dogecoin’in kurucusuysa, bu Jeff Bezos’un bir DOGE hayranı olduğu anlamına mı geliyor? İkilinin konuşmaya devam edip etmeyeceğini ve konuşmanın DOGE’ye dokunup dokunmayacağını zaman gösterecek.

Jeff Bezos’un kripto paralar hakkındaki düşünceleri

Bezos, kongre tehditleri nedeniyle geçen yıl Amazon’dan emekli oldu. Şimdiye kadar Bezos, kriptoya sahip olduğuna dair herhangi bir belirti vermedi. Bu arada, bir amazon sözcüsü Ocak ayında şunları söylemişti:

İlgimize rağmen, kripto para birimleri için özel planlarımız etrafında ortaya çıkan spekülasyonlar doğru değil. Amazon’da alışveriş yapan müşteriler için bunun nasıl görünebileceğini keşfetmeye odaklanmaya devam ediyoruz.

Jeff Bezos ve Dogecoin

Kriptokoin.com olarak aktardığımız üzere, Mayıs 2021’de Jeff Bezos’un henüz yatırım yapmamışsa Dogecoin’e yatırım yapmayı planladığına dair spekülasyonlar vardı. Ancak bugüne kadar bu spekülasyonların hiçbiri sonuç vermedi. Jeff Bezos’un meme coin’i desteklediği hakkında gerçek bir haber yok. 140.000’den fazla kişi şirkete DOGE’yi bir ödeme seçeneği olarak kabul etmesi için dilekçe verdi, ancak dilekçeler hiçbir zaman meyve vermedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.