Altın takmak tarihe karışıyor: Düğünlerde BES devri

Altın takmak tarihe karışıyor. Ferdî Emeklilik Sigortası’nda ikram kartı sistemi için çalışmalar başlatıldı. Düğün ve özel günlerde artık altın yerine BES takılabilecek.

Sabah gazetesinin haberine nazaran, Türkiye Memleketler arası Sigorta Tepesi’nde konuşan Sigortacılık ve Özel Emeklilik Düzenleme ve Denetleme Kurumu (SEDDK) Lider Vekili Ali Ersoy özel günlerde altın üzere BES armağan edilmesi konusunda çalışmalar için harekete geçtiklerini söyledi.

Ersoy, çalışmalar hakkında şu bilgileri verdi:

ÇALIŞMALARA BAŞLADIK

“Kişiler armağan olarak yakınlarına özel günlerinde altın üzere klâsik ikramlar vermek yerine kişisel emeklilik hesaplarına ek katkı hissesi ikram etmek istiyorlar. Bu talebi karşılamak için ‘BES İkram Kartı’ yahut ‘Hediye Sertifikası’ çalışmalarına başladık. Ayrıyeten, BES’te hizmet kalitesinin artırılmasına yönelik bir grup önlemler alarak, bu hedefe hizmet edecek çalışmalarımızı duyuracağız.”

YÜZDE 30 DEVLET KATKISI OLACAK

Yeni sistemle ilgili bilgi veren Ersoy, “Vatandaşımızın düğün ve doğum günü üzere özel günlerde taktığı altınların yerine BES fonlarına para göndermesini ve katkı yapmasını sağlayan bir sistem olacak. QR kod okutularak para gönderilebilecek. Çalışmayı bu yıl tamamlamayı planlıyoruz. Gönderilen paraya da yüzde 30 devlet katkısı olacak. BES’teki üst limitler dahilinde para gönderimi yapılabilecek” dedi.

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.