Akbaşoğlu: Kontratlı işçi ve EYT’li kesim gündemimizde olacak

Basın toplantısında konuşan AK Parti Küme Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, “Ekim ayında gündemimize kontratlı işçinin mali ve toplumsal hakları ile takım hakkının ele alınması suretiyle bu kesitin durumlarının maddeyle netleştirilerek daimileştirilmesi kelam konusu olacak. Bu çalışmanın çabucak ardından EYT’li (emeklilikte yaşa takılanlar) bölümün durumu ele alınarak bu da çözümlenmiş olacak” diye konuştu.

‘EN YANLIŞSIZ SEÇİM ANKETİ DODURGA’DA ORTAYA KONULDU’

DHA’nın haberine nazaran, AK Parti Küme Başkanvekili Muhammet Emin Akbaşoğlu, TBMM’de düzenlediği basın toplantısında gündemdeki mevzulara ait açıklamalarda bulundu.

Yeniden belde statüsü kazanan Çankırı’nın Dodurga beldesinde AK Parti adayının oyların yüzde 90’ına yakınını alarak seçildiğini hatırlatan Akbaşoğlu, “Cumhur İttifakı’nı sandığa gömeceğiz, iktidar gidici” üzere telaffuzlarda bulunan muhalefetin mahcup duruma düştüğünü söyledi.

En isabetli ve gerçek seçim anketinin Dodurga’da ortaya konulduğunu savunan Akbaşoğlu, “Dodurga’daki seçimler, ‘6 artı 1 yemek yeme ittifakı’nın sandığa gömüldüğü tarih olarak tarihe geçti. Bu sonuçlar milletimizin teveccühünün AK Parti ve Cumhur İttifakı’ndan yana olduğunu bir sefer daha gösterdi” dedi.

‘BUNLARI 2022’DE NETİCELENDİRECEĞİZ’

Millete verdikleri her kelamı yerine getireceklerini vurgulayan Akbaşoğlu, şöyle konuştu:

“Ne dedik; ‘Memur ve emeklilerin maaşlarını düzenleyeceğiz. 3600 ek göstergeyi yasalaştıracağız’ yaptık. Artık de kontratlı çalışanın durumunu ele alarak haklarını yasalaştıracağız. EYT’li kardeşlerimizin durumunu ele alarak 2022’de bunları neticelendireceğiz. 3600 ek gösterge ile ilgili sonuçları görüyoruz. Bu yasa artık uygulanıyor. İnşallah bu bahisle ilgili de söylediğimiz üzere, ekim ayında Meclisimiz açıldığında çabucak gündemimize kontratlı işçinin mali ve toplumsal haklarının ele alınması ve takım hakkının ele alınması suretiyle bu kesitin durumlarının kanunla netleştirilerek daimileştirilmesi kelam konusu olacak. Bu çalışmanın çabucak ardından EYT’li kısmın durumu ele alınarak bu da çözümlenmiş olacak.” (HABER MERKEZİ)

Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.