Afrikalı bisikletçi Biniam Girmay, şampanya patlatırken gözünü kaybediyordu

Grand Tour’u kazanan birinci Afrikalı bisikletçi olan Biniam Girmay, podyumdaki şampanyalı sevinç nedeniyle az daha gözünü kaybediyordu…

Afrikalı bisikletçi Biniam Girmay, Grand Tour zaferinden sonra podyumda şampanya patlatmak isterken bahtsız bir kaza yaşadı.

Salı günü gerçekleştirilen Grand Tour’u kazanan ve bunu başaran birinci Afrikalı olan Girmay, tarihi bir muvaffakiyete imza attı. Lakin yarış sonrası Girmay podyumda şampanya patlatmaya çalışırken şişenin mantarı gözüne çarptı. 22 yaşındaki sportmen bir gözü kapalı halde şampanyayı püskürttü fakat acısı geçmeyince hastaneye kaldırıldı. Girmay’ın gözünde kanama olduğu tespit edildi.

“DİNLENMEYE GEREKSİNİMİM VAR”

Yapılan denetimlerin akabinde Girmay’ın Giro d’Italia’da yarışamayacağı açıklanınca Afrikalı atletin sevinci yarım kalmış oldu. Olayla ilgili bir görüntü yayınlayan Girmay, “Şampanyayla ilgili olanlara biraz üzüldüm ve grup arkadaşlarım biraz korktu. Hastaneden geldikten sonra kadro arkadaşlarımla zaferin tadını çıkardım. Artık yeterliyim. Şanssız bir halde bugünkü yarışı kaçırdım. Zira gözümün kendine gelmesi için biraz dinlenmeye gereksinimim var. Dönemin geri kalanını sabırsızlıkla bekliyorum” dedi.

SOL GÖZÜNDE KANAMA VAR

Grup hekimi Piet Daneels, tıbbi muayenelerin Girmay’ın sol gözünde bir kanama olduğunu ortaya çıkardığını ve genişleme riskini “en aza indirmek” için onu geri çekme kararının alındığını söyledi.


Related Posts

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.